עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי הצליחה להישאר מתחת לראדר התקשורתי, וזאת למרות עשייה ענפה שנמשכת ברציפות מאז שנת 2018 למען קידום החברה הישראלית. למעשה, אם עדיין לא שמעתם אודות הפעילות הענפה של העמותה, עכשיו הגיע הזמן, וזאת לאור העשייה המבורכת שמצליחה ליצור שינוי ממשי ולשנות לטובה את חייהם של אלפי בני נוער – כאן בישראל.

עמותת אחינועם – עמותה חברתית ללא מטרות רווח

את עמותת אחינועם הקימו הבנים לבית משפחת אדרעי רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית לפעול למען שינוי ויצירה של חברה טובה וחזקה יותר. בשביל להגשים את השאיפה הזו, הבינו המייסדים כי נדרש לרתום שורה של מתנדבים אשר ידעו להוציא לפועל את התוכניות ארוכות הטווח של העמותה, מתוך חשיבה כי דווקא ראייה לרחוק היא המפתח שיכול להוביל לצמצום הפערים בחברה הישראלית ובהתאם לכך גם להגשמה עצמית של בני ובנות נוער שמתגוררים באזור הפריפריה. מאז החלה לפעול הצליחו המייסדים לגייס אלפי מתנדבים שעובדים בכל ימות השנה למען אותם בני נוער, כאשר חלק מהתוכניות הצליחו להוביל לשינוי משמעותי שמגיע לידי ביטוי גם ברחבה של התוכניות לערים נוספות. מהן תוכניות הדגל של העמותה? להלן כל הפרטים.

תוכנית חלוקת מלגות

תוכנית חלוקת מלגות היא אחת מתוכניות הדגל של העמותה. במסגרת התוכנית אותה קידם באופן אישי רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם איל אדרעי וכן משה אדרעי מספקת העמותה ליווי ארוך טווח בעבור בני נוער בסיכון אשר אינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, וזקוקים לסיוע גם מבחינה רגשית אבל גם מבחינה כלכלית. במסגרת התוכנית מקבלים בני ובנות הנוער יכולת תמיכה וליווי שיסייעו לטובת קידום של אורח חיים עצמאי ובעל משמעות.

 

 

במסגרת התוכנית הזו נבנית תוכנית ייחודית בעבור כל משתתף וזאת בהתאם לכישורים ולצרכים האישיים, כל זאת כחלק מהבנה כי במסגרת הליווי האישי ניתן יהיה להוביל ליצירה של חוזקה ומשמעות שתוביל בסופו של דבר לצליחת משברים ואתגרים שמונעים מאותם נערים כמו גם נערות להצליח. לאור ההצלחה של התוכנית, החליטו בעמותה להרחיב אותה גם לערים נוספות, כל זאת כחלק מעשייה חברתית ענפה.

תוכנית ליווי לצעירים בני העדה האתיופית

מייסדי העמותה רואים בסיפור העלייה של העדה האתיופית כאחד מסיפורי ההצלחה הגדולים של עם ישראל, ובהתאם להשראה אותה קיבלו החליטו לקדם תוכנית ליווי לצעירים שבמסגרתה מתמקדים בפיתוח של יכולות פיזיות לצד מנטליות, לטובת הגדלת הסיכויים לקבלה ליחידות מובחרות לצד תפקידי קצונה. תוכנית זו זוכה להצלחה אדירה עם מעל ל-95% מהבוגרים שהצליחו להשתלב בהצלחה יתרה במסגרת הצבאית, ואף לקבל את דרגות הקצונה הנחשקות. מתוך הבנה כי הליווי צריך להמשיך גם בתחנות נוספות, מספקת העמותה ליווי אישי גם באקדמיה, וזאת על ידי הצטרפות לתוכנית המלגות של עמותת אחינועם.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה חברתית שפועלת באמונה ומתוך חובה מוסרית לסייע לחברה הישראלית. עם שורה ארוכה של תוכניות וכן הבנה כי דאגה לעתיד היא חלק בלתי נפרד מצמצום פערים ויצירה של הזדמנות שווה בעבור כל בן או בת נוער, הצליחו המייסדים ביחד עם המתנדבים לפעול וליצור שינוי ממשי בחייהם של אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ. למרות שהצליחה להישאר מתחת לראדר, העמותה זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות, בני המשפחה וכן גורמי הרווחה המעורבים באופן מלא בקידום החזון של עמותת אחינועם.