בעידן שבו רבים עובדים שעות ארוכות במשרד, היכולת לשמור על אורח חיים בריא ומאוזן הולכת ופוחתת. למעשה, יום העבודה בישראל הוא ארוך יותר מכפי שנהוג במדינות אחרות מתקדמות בעולם ועובדים זוטרים לצד בכירים מוצאים את עצמם עובדים גם לאחר שעות העבודה, דרך המייל או המחשב האישי. למרות שאתם עובדים קשה ומקדישים לא מעט זמן יקר לקריירה שלכם, גם אתם יכולים לקום מהכיסא ולסגל לעצמכם שגרה ספורטיבית קבועה. כיצד תעשו זאת? להלן טיפים שיסייעו לכם להיכנס לתלם:

שימוש בתוספי תזונה לטובת הגברת המוטיבציה

בשנים האחרונות המודעות לגבי שימוש בתוספי תזונה עלתה באופן משמעותי, לא מעט בזכות היתרונות הגלומים בנטילה קבועה של תוספים לטובת שיפור הפעילות הספורטיבית וכן הגעה לתוצאות. אם אתם  למשל מתאמנים בחדר כושר ורוצים לבנות מסת שריר, כדאי לבחור במוצר מומלץ שיכול לסייע כמו אבקת גיינר. מדובר בתוסף תזונה איכותי המכיל ריכוז גבוה של חלבון, מינרלים וכן סיבים תזונתיים שיסייעו לכם להעלות את המוטיבציה להעלאת מסה אבל גם לטובת שיפור איכות האימונים שלכם. שימו לב כי כל שימוש בתוספי תזונה צריך להתבצע רק לאחר ייעוץ מרופא המשפחה וכן בדיקות דם שנועדו לבחון מהם החוסרים מהם אתם סובלים, מתוך מטרה ליצור שגרת אימונים אפקטיבית.

ניצול זמנים לטובת פעילות ספורטיבית

ניצול זמנים הוא חלק בלתי נפרד מתפקוד תקין בעבודה אבל גם בחיים האישיים. במקום לקום עשר דקות לפני שאתם צריכים לצאת לעבודה, הקדימו בשעה וצאו לאימון באוויר הפתוח או בחדר הכושר. שימו לב לתחושות שלכם: האם אתם מרגישים אפקטיביים יותר בבוקר או בערב? אם אתם מרגישים שאתם ערניים יותר בערב, מיד לאחר היציאה מהעבודה צאו לאימון וקבעו אותו מראש ביומן. בהתאם לכך תוכלו לסגל לעצמכם

הכנה מראש של ציוד ספורט

הכינו מראש את התיק שלכם לחדר כושר או לאימון והביאו איתכם לעבודה. עצם הידיעה כי יש לכם את הציוד איתכם מהווה טריגר ליציאה לפעילות גופנית כמו גם להימנע ממצב שבו אתם מבזבזים זמן בהגעה הביתה, פיתוי לשבת בספה והימנעות מיציאה לאימון שלכם. תכנון מראש הוא המפתח להגברת המוטיבציה אבל גם לשיפור סרגל המאמצים, בעקבות יצירת שגרה קבועה של אימונים.

קומו מהכיסא: עובדים קשה - והולכים לחדר כושר

הצטרפות לקבוצות

דרך נהדרת להגביר את המוטיבציה אבל גם ליצור קשרים חברתיים היא דרך הצטרפות לקבוצת ריצה או קבוצה שמתאמנת באופן פרטי ביחד עם מאמן, בתוך העבודה. בחברות הייטק כמו גם חברות גדולות נהוג אצל העובדים להתגבש וליצור יחדיו קבוצות שמתאמנות בצוותא אפילו תוך כדי העבודה, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור שגרה ספורטיבית עם עמיתים לעבודה. בנוסף, בדקו ברשתות החברתיות האם השכנים שלכם או חברים יוצאים להליכה או מחפשים מצטרפים חדשים לאימון, ובכך לעודד את עצמכם לצאת ולהתאמן מחוץ לשעות העבודה.

לסיכום, אין ספק כי ניהול קריירה מצליחה לצד חיי משפחה ופנאי הוא מאתגר, במיוחד שהזמן הוא כידוע דבר נזיל שחולף מהר. בכדי שתוכלו ליצור לעצמכם איכות חיים משופרת ופעילות ספורטיבית שתוביל גם להגברת הפרודוקטיביות והעלאת הריכוז, קראו שוב את המדריך אותו הצגנו לכם כאן. זכרו כי בסופו של דבר עם ניהול זמנים נכון ושימת דגש על ניצול זמנים שבהם אתם לא בעבודה ובמקום לשבת על הספה בחוסר מעש, צאו להתאמן באוויר הפתוח, בבית או במסגרת קבוצתית – כל מסגרת שיכולה לסייע לכם לקבע את שגרת האימונים בסדר היום העמוס שאותו חווים עובדים רבים.