יזמים בתחומי הטכנולוגיה השונים אינם פועלים בחלל ריק. מול עיניהם עומד שוק שאליו הם מתכוונים לפנות לשם מציאת לקוחות למוצר שהם מפתחים. אך עד שמגיעים לכך הם עומדים לפני האתגר הגדול של פיתוח המוצר שלהם. אם אתם יזמים כאלו ותוהים מי יכול לסייע לכם וכיצד – כדאי לכם להכיר את החממות הטכנולוגיות של רשות החדשנות.

מסייעים ליזמים

רשות החדשנות היא בין הגופים הממשלתיים הידועים ביותר בארץ בתחומי החדשנות והיזמות. באופן מיוחד, ידוע ובולט מסלול החממות הטכנולוגיות של רשות החדשנות. באמצעות המסלול הזה, אין ספור יזמים התקדמו ומתקדמים למימוש חלומם העסקי והיזמי באופן מסודר, מקצועי ובטוח. החממות הטכנולוגיות של רשות החדשנות מיועדות ליזמים בשני מצבים:

הכוונה היא שהרעיונות האלה יפותחו במסגרת חברת הזנק (סטארטאפ), ובהמשך לפיתוח הטכנולוגי יהיו גם פיתוח והתייצבות ברמה העסקית. כלומר, הרשות מסייעת ליזמים גם להגיע למצב של הקמת חברה עסקית מסחרית, יציבה ורווחית.

 

 

מה החממות הטכנולוגיות מציעות?

החממות הטכנולוגיות של רשות החדשנות זמינות בכל רחבי הארץ. הן מוקמות ומופעלות על ידי משקיעי הון סיכון וכן חברות מסחריות מקומיות ובין לאומיות, במסגרת תקופת זיכיון של שמונה שנים. חשוב לציין שהיזם (אם הוא מתקבל למסלול זה) לא נדרש להשקיע כלל מבחינה כספית. היזמים מקבלים סיוע גדול מאוד:

מעבר לסיוע הכספי, יש גם סיוע עם מתן משרדים וסביבת עבודה ועם ידע טכנולוגי לגבי פיתוח הרעיון. עוד היבט חשוב מאוד שהחממה מסייעת בו הוא ביצירת חיבורים בין היזמים לבין שותפים שונים של החממה, משקיעים למיניהם ואף לקוחות פוטנציאליים עבור היזמים.

עוד על אודות רשות החדשנות

רשות החדשנות או "סוכנות החדשנות הישראלית" הוא גוף ממשלתי חשוב ובולט, אשר הוקם בשנת 1965 בשם "לשכת המדען הראשי במשרד התעשייה והמסחר". הרשות מקדמת חדשנות טכנולוגית מקומית בארץ, בעיקר בהייטק אך לא רק, כדי לקדם את הכלכלה והחברה בישראל בכלל. רשות החדשנות ממומנת בין השאר בעזרת תמלוגים שהיא מקבלת מהכנסות של חברות הזנק שלהן היא סייעה. בצורה כזו, הצלחתן הכלכלית של החברות תורמת להצלחת רשות החדשנות, אשר בתורה ממשיכה לתרום להצלחת חברות הזנק ישראליות חדשות.

לסיכום

אם אתם יזמים בתחום הטכנולוגיה, כדאי מאוד שתכירו את פועלה של הרשות החדשנות ואת מסלול החממות הטכנולוגיות. כדאי לנסות ולפנות אל הרשות, ואם תהיו מתאימים תוכלו לקבל סיוע רב שיעזור לכם לפתח את הרעיון שלכם ולהגשים אותו.