אוטומציה היא מונח בולט ומוביל במיוחד בעולם הייצור בעידן המודרני, ולכן חשוב וכדאי להכיר אותו קצת יותר לעומק. אילו סוגים של אוטומציה קיימים? ומה חשיבותם של כל התחומים? ואיך ניתן למצוא חברה טובה ומומלצת בתחום? לפניכם סקירה קצרה שבה ננסה לענות לכם על כל השאלות ולגרום לכם לצאת עם ידע קצת יותר נרחב בנוגע לעולם הטכנולוגי המתפתח.

האוטומציה בהתפתחות מתמדת

אוטומציה איננה דבר חדש, ולמעשה היא בעלת היסטוריה ארוכה שהולכת אחורה שנים רבות. במילים פשוטות ניתן להגיד שאוטומציה מיועדת לייעל תהליכי ייצור במפעלים, אולם האוטומציה עצמה היא נושא שעובר התפתחות מתמדת שממוקדת בייעול המערכות. שאלה די מרכזית בתחום היא איזו טכנולוגיה של אוטומציה תבצע את תפקידה באופן היעיל ביותר, שאיננו יקר מדי או מורכב מדי ליישום? למעשה, כדי להתעמק בנושא זה אולי צריך להתחיל במענה על השאלה מה זה אוטומציה. אוטומציה היא דרך טכנית שמאפשרת ביצוע פעולות ייצור שונות באופן אוטומטי ועצמאי. המימוש נעשה בדרכים שונות ומגוונות וכולל אפשרויות רבות, שמושפעות בעצמן מהטכנולוגיות הזמינות ומהמערכות שאת פעולתן רוצים להפוך לאוטומטית. לפני עידן המחשבים, כלומר לפני לא כל כך הרבה זמן מבחינה היסטורית, כבר היו מכונות אוטומטיות די מתוחכמות שפעלו על בסיס מכני. עולם השעונים, בין היתר, הוא זה שהוביל לדיוק יכולת הייצור של מנגנוני בקרה ופתרונות מתוחכמים להשגת מטרות שונות. קפיצים, משקולות, צירים ואלמנטים פשוטים שונים שולבו באופנים מבריקים כדי להשיג מטרות מורכבות. כיום אנו נמצאים כמובן במצב טוב בהרבה, שבו האמצעים הזמינים לשליטה ובקרה מתוחכמים הרבה יותר, ומכאן שהאפשרויות רבות אפילו יותר.

 

 

השפעות החשמל, האלקטרוניקה והמחשוב

עולמות החשמל, האלקטרוניקה והמחשוב הזניקו את האוטומציה קדימה באופן מרשים ואף דרמטי. מנגנוני הבקרה נעשו הרבה יותר קומפקטיים ויכולותיהם התרחבו מאוד בזכותם, וכך השתכללה גם הלוגיקה של קבלת ההחלטות והפכה לפשוטה יותר למימוש ולשינוי. הינה כמה דוגמאות לסוגי האוטומציה הזמינים:

הכירו את ארק אוטומציה

ארק אוטומציה היא חברה ותיקה בתחום אשר מתמחה בפיתוח וייצור של מערכות אוטומציה, רובוטיקה ומכונות שונות לפי דרישה. בין אם אתם חברה מסורתית בעולם הייצור, חברת הייטק או יוזמה פרטית, ארק אוטומציה מציעה פתרונות שעשויים להתאים לכם. היא תסייע לכם בתחום האוטומציה ותדאג לשדרג את הטכנולוגיה הקיימת אצלכם, כמו למשל המכונות שבהן אתם משתמשים בקווי הייצור כרגע. החברה מנוסה מאוד במגוון רחב של היבטים בעולם זה, כולל רובוטיקה, מכונות הרכבה, מכונות סדרתיות ומתקני בדיקה. מבחינת מערכות הבקרה התעשייתית שחיוניות לאוטומציה, ארק אוטומציה מציעה שירותי פיתוח מערכות לשליטה ובקרה, ומתמחה בבקרים של חברת סימנס, LG ו-Yaskawa, וכן בבקרת מכונה מסוג PLC.

לסיכום

המפתח להשגת פתרונות האוטומציה המתאימים והיעילים ביותר לכם ולחברה שלכם הוא היכולת לבחור את הטוב ביותר ולרתום אליכם את המומחים שיעזרו לכם להתפתח בנושא זה. חשוב לזכור שהתאמת סוגי האוטומציה האפקטיביים ביותר לכל חברה תלויה במידה רבה באופי קווי הייצור, וכאן הוותק רב השנים שצברה חברת ארק אוטומציה יסייע לכם, משום שהיא מנוסה מאוד עם לקוחות עסקיים ממגזרים שונים, כמו גם עם פתרונות אוטומציה מסוגים רבים.