כל עסק מבקש להשיג תפוקה מקסימלית לצד הוצאה מינימלית, ועל כן רבים בוחרים להיעזר בשירותי מיקור חוץ. עם זאת, נשאלת השאלה מדוע מדובר בתופעה שתופסת תאוצה רק בשנים האחרונות, ופה נציין שכמו לא מעט מהלכים שנדרש להתרגל אליהם, כך גם כאן. רבים מבעלי העסקים מאופיינים בתכונות אופי שנוגעות לשליטה, ואכן שליטה ומעורבות מלאה מאוד חשובות בעת ניהול עסק, אך בו זמנית יש לדעת היכן לשחרר ולהוציא תפקידים החוצה, ממש כפי שפתרון מיקור חוץ מציע. מכאן שאומנם נדרש זמן, אך כיום אינספור עסקים למדו להעריך את התמורה הרבה ששירותי משרד במיקור חוץ יודעים להציע.

עושים סדר בעסק!

במה אם כן בדיוק מדובר? ובכן שירותי מיקור חוץ נוגעים לשיטת עבודה מודרנית שבוחרת להוציא מהמשוואה פעולות שאינן נוגעות לתחום ההתמחות של בית העסק, כך שאת אותן פעולות מעבירים הלאה לתפעול חיצוני ומקצועי, עובדה שמאפשרת להישאר אך ורק עם פעילות הליבה שבה מתמחים. באופן שכזה נמנעים מלעסוק בפעילות שלא באמת בקיאים בה, ונמנעים מלבזבז זמן על פעילות צדדית. כמו כן, אין צורך להעסיק עובד ייעודי ובו זמנית לסבול מאבטלה סמויה, רק כיוון שאותו עובד אינו באמת נחוץ סביב השעון. מכאן שחשוב להבין שמיקור חוץ הוא שירות משתלם שיכול להתאים למגוון עסקים, כך שרק נותר לנצל זאת בצורה נכונה.

חיסכון כספי משמעותי

לצד ההיתכנות להתמקד בתחומי הליבה של העסק ולהימנע מביצועים בינוניים בתחומים אחרים, גם יש להאיר יתרון משמעותי נוסף – חיסכון כספי! שירותי משרד במיקור חוץ אינם רק נוחים ומאפשרים לדעת שאנשי מקצוע מהשורה הראשונה מסמנים עבורכם וי על המטלה הרצויה, אלא הם ראשית כל חוסכים עבורכם כסף והרבה ממנו. כיצד? ראשית אין צורך להעסיק עובד במשרה מלאה, אלא השירות מסופק אך ורק לפי דרישה. כך למשל אם מדובר בצורך זמני, התשלום בהחלט יישקף זאת. כמו כן, כיוון שלא מדובר במשכורת, ניתן לקזז את המע"מ מסך התשלום. במקביל, אין צורך לבזבז זמן יקר על חפיפה של עובד שבסוף היום יעניק תמורה שרחוקה מלהיות מקצועית. באמצעות שירותי מיקור חוץ מאפשרים לעובדים להתמקד במשימה שלשמה הם הועסקו, ובו זמנית נהנים מתוצאה מעולה. מכאן שאין זה משנה אם זקוקים לשירותי מזכירות, טלמיטינג, ניהול יומן, מענה טלפוני, שירותי גבייה, או הנהלת חשבונות. הנקודה היא שהשירות רחב, מקצועי ומגוון, וכמובן שלפי דרישה.

שירותי משרד במיקור חוץ: היתרונות שכל עסק צריך להכיר

הלקוחות של שירותי מיקור חוץ

שירותי מיקור חוץ מתאימים לשלל עסקים קטנים ובינוניים, כלומר לעסקים שלא מוצאים סיבה כלכלית לשכור עובד נוסף באופן שוטף, עבור משימה שהיא יחסית צדדית. מכאן שלא מעט משרדי שיווק, קורסים דיגיטליים, משרדים שמעניקים שירות לקוחות, עסקים מתחום המדיה, אקזיטים שמחפשים משקיעים ומגוון ארגונים מוצאים לנכון להיעזר בשירותי משרד במיקור חוץ. אז אולי זו הייתה הקורונה שלימדה אותנו שלא כל העובדים צרכים להיות מרוכזים באותו מבנה, ואולי זה היה הניסיון המוצלח של אינספור עסקים, אך המסקנה ברורה – מדובר בשיטת עבודה שמוכיחה את עצמה.

 כך גם אתם יכולים להרוויח משירותי מיקור חוץ

שנעבור על סך היתרונות? ובכן באופן שכזה משלמים פחות, זוכים לבצע את המשימה הרצויה באיכות מקצועית, לא נאלצים להסיט עובדים חיוניים מהמשימות שלהם, לא מתעלמים ממשימות חשובות, נחסך לא מעט זמן על לימוד ניסוי וטעייה, מרכזים שלל משימות במקום אחד, נהנים מגמישות מלאה (מבחינת ההתנהלות מול העובדים), נמנעים ממשימות שנופלות בין הכיסאות, ובין היתר נמנעים מיחסי עובד מעביד. מכאן שאם נציץ בנתונים, נמצא שמשרדי הממשלה נעזרים בכך רבות (יותר מחצי מהשירותים שהם צורכים מושגים בשיטה הזו), ושלמעלה מ85% מהחברות המצליחות נעזרות גם כן בשירותי מיקור חוץ. בנקודה זו רק נותר לגלות האם גם העסק שלכם עשוי להרוויח משירותי משרד במיקור חוץ – בהצלחה!