יש לכם חלום לעבוד במשך תקופה בארה"ב, מבקשים להבין בעצמכם כיצד ארה"ב מהווה יעד למימוש חלומות כלכליים, מבקשים להקפיץ את הקריירה עם רזומה שנוגע לעבודה בארה"ב? מוזמנים להבין כיצד מקדמים את התהליך. איזו ויזה לארה"ב נדרשים להוציא ואיך, כיצד מוצאים משרה נחשקת, ואף כיצד פנייה לחברת השמה עשויה להקל עבורכם את התהליך. לרשותכם מידע חיוני שעשוי לקדם לעבר המשרה הנחשקת באחד מהיעדים הרצויים בארה"ב – כאן הכול מתחיל!

ראשית מוציאים ויזה

אם רוצים להתחיל את התהליך בצורה נעימה מבלי להתחרט עוד לפני שהתחלתם, בהחלט מוטב שתיעזרו בחברה שמתמחה בהוצאת ויזה לארה"ב – אישור שהייה. מבקשים הסבר על התהליך? ובכן ראשית יש לבחון איזו ויזה רצויה, ולאחר מכן להיערך כראוי לריאיון. במקרה זה סביר להניח שתיבחרו להוציא ויזת עבודה שאפשרת לגור ולעבוד בארה"ב, כאשר יש לשים לב שגם בקטגורה זו ישנן תתי אפשרויות, כגון ויזות שמגבילות תקרת שכר. מתלבטים? היעזרו בהנחיה מקצועית.

מגדילים את הסיכויים להשיג ויזה לארה"ב

ציינו שיש להיערך כראוי לריאיון ופה נציין שבקלות ניתן לקבל סירוב. כיצד מגדילים את הסיכויים? יש לאסוף כראוי מגוון מסמכים רלוונטיים (כגון תלושי שכר, דרכון בתוקף, התכתבות עסקית עם חברה שיושבת בארה"ב וכדומה) ואף יש להיערך כראוי לריאיון – כאשר יתשאלו אותכם לגבי סיבת השהות בארה"ב חשוב להעניק מענה ענייני. כאן נמליץ לשדר אמינות, ולשים לב שגם בחדר ההמתנה מתנהלים כראוי – מי שמבקש להוציא ויזה לארה"ב נבחן ב-7 עיניים גם בחדר ההמתנה.

 

 

מוצאים עבודה כבר מהארץ

הכי נכון זה לסגור חוזה עבודה ורק אז לעשות רילוקיישן. מכאן שאם מבקשים לעבוד בארה"ב בתחום הסייבר, פיתוח מערכות מידע וכדומה, יש לחפש עבודה באופן ממוקד. עם זאת, כיוון שאתם כאן והעבודות אי שם, וכיוון שלרובינו אין חברים מעבר לים שמייצרים עבורנו קשרים, ניתן להיעזר בפורומים ייעודיים, ואף כמובן שניתן להיעזר בחברות השמה.

הכי נוח – חברת השמה!

מדוע רבים שעומדים לעבור לארה"ב נעזרים בחברות השמה? פשוט כי חברת השמה יודעת להציע שורה של משרות בלעדיות, ואף מדובר באינטרס אישי של החברה (יותר התאמות שווה יותר רווחים). כמו כן, חברת השמה מראש מסייעת לבצע התאמות ממוקדות בין יכולות פרטניות לבין הדרישות במוקדי העבודה, כך שבין היתר לא מבזבזים זמן על אופציות לא רלוונטיות. מעבר לכך, חברת השמה עשויה לסייע לשפר את קורות החיים באנגלית, תציג נתונים חשובים לגבי החברה שעומדת על הפרק (חשוב לקראת ריאיון עבודה) ותעדכן לכל אורך התהליך לגבי הסטטוס.

מתמקדים ומתייעלים

לצד העובדה שמאוד מסייע להיעזר בחברת השמה, נציין שרגע לפני שנעזרים בה, יש להבין מה מחפשים. אם מבחינת תנאי עבודה, אם מבחינת שכר והיקף משרה ואם מבחינת אזור מועדף. כמו כן, יש לבחון האם מבקשים להתמקד רק בחברה ישראלית שפועלת בארה"ב ויש לבחון לאיזו תקופה מבקשים למצוא משרה. כאן נציין שגם אם ניסיתם למצוא משרה דרך חברה השמה ולא הצלחתם, לפחות הרווחתם ניסיון, ואף קורות חיים מתוקנים. מבקשים לחפש לבד משרה? יש להשקיע בחיפוש אחר מודעות דרושים שמתפרסמות בארה"ב ויש לקוות שהמעסיק יסכים לעשות ראיון און ליין. מבקשים תמיכה? ברשתות החברתיות תמצאו פורומים של ישראלים שכמותכם מחפשים משרות רלוונטיות בארה"ב, ואף פורומים של ישראלים שכבר חיים את החלום האמריקאי – היעזרו בהם!