מחסור בשינה הפך בשנים האחרונות לבעיה משמעותית עמה מתמודדים לא מעט עובדים ועובדות, בעקבות שעות עבודה מרובות, לחץ וכן חוסר יכולת לאזן בין חיי המשפחה והעבודה. למעשה, מחסור בשעות שינה לצד שינה שאיננה איכותית משפיע באופן דרמטי על היכולת שלכם לבצע את העבודה באופן פרודוקטיבי ומוצלח, כמו גם להשלים את המשימות בזמן. אם גם אתם חווים בעיות בשינה שמשפיעות על העבודה ואפילו על החיים האישיים, להלן טיפים שיכולים לסייע לכם לטובת יצירה של שינה טובה, עמוקה ומרעננת.

רכישה של מזרן אורטופדי

חלק בלתי נפרד מיצירה של סביבת שינה נעימה ואפילו מרדימה חייבת לכלול מזרן אורטופדי. אם אתם מתקשים להירדם ומרגישים כי השינה שלכם לא מספיק טובה, מזרנים אורטופודיים עשויים לעזור בשיפור החוויה, וזאת מאחר ומדובר במזרנים המעניקים תמיכה מלאה לגוף כמו גם מעודדים את היישור של עמוד השדרה, מתוך מטרה למנוע כאבים או שכמות תפוסים כאשר מתעוררים.

החדשות הטובות הן שכיום רכישה של מזרן אורטופדי הפכה לקלה ופשוטה יותר מאי פעם, וזאת בשל היכולת לבצע הזמנה של מזרן בהתאמה אישית למידות המיטה ולצרכים הנדרשים, במחיר מצוין ועם שימת דגש על שימוש בחומרי גלם מצוינים כמו בד הויסקו שהוא גם מנדף זיעה וגם עמיד במיוחד.

 

 

ארוחה קלילה לפני השינה

מומלץ שלא לאכול ארוחה כבדה לפני השינה, מאחר וארוחת הערב יכולה להשפיע על היכולת להירדם, יקיצה באמצע הלילה או אפילו תחושה של כבדות בבוקר, בעקבות ארוחה גדולה מדי. על כן, העדיפו לנשנש חטיפים בריאים כמו למשל ירקות חתוכים, מרק, דגנים מלאים, בוטנים, כמו גם חביתה עם סלט קטן שגם ישביעו אתכם אבל גם יאפשרו להיכנס למיטה בתחושה של קלילות, במקום כבדות ועומס על מערכת העיכול.

הימנעות מחשיפה למסכים

על מנת ליצור שינה איכותיות, חשוב מאוד לפני הכניסה למיטה להחשיך את החדר וכן להימנע מחשיפה למסכים. צריך להבין כי האור הכחול הנשקף מהטלוויזיה, מחשב או טאבלט משפיע על מחזוריות השינה ואף גורם לתחושה של עוררות, ועל כן הקפידו להימנע מחשיפה למסכים מתוך מטרה להירדם בקלות, ובהתאם לכך גם לקום למחרת כאשר אתם רעננים ומוכנים לעוד יום של עבודה.

השקעה במצעים איכותיים

לפריטי הטקסטיל יש משמעות גדולה מבחינת השינה, מאחר ומצעים שאינם מנדפים זיעה או גורמים לגירוד משפיעים על איכות השינה  ועל היכולת שלכם לשמור על שינה רציפה לאורך כל שעות הלילה. על כן, השקיעו ברכישה של מצעים איכותיים העשויים 100% כותנה, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של סביבת שינה נעימה ואיכותיות. בנוסף, הקפידו לסדר את המיטה כאשר אתם יוצאים ממנה, מתוך מטרה ליצור סביבת שינה שהיא לא רק נוחה אלא גם כזו שגורמת לכם  להרצות להיכנס למיטה, להירדם ולהתכונן לקראת יום חדש.

תרגול מדיטציה

הלחצים במהלך היום כמו גם המחשבות הטורדניות גורמים לא פעם לתחושה של מחסור בשעות שינה או לחלופין יקיצה באמצע הלילה. תרגול מדיטציה רגע לפני השינה מהווה דרך מצוינת להרגיע את המחשבות, ובכך גם לתרום לשינה טובה יותר. דרך יוטיוב ניתן להאזין למגוון רחב של מדיטציות ייעודיות לשינה – החל ממדיטציה של חמש דקות ועד מדיטציה הנמשכת שעה ואפילו יותר.

לסיכום

חלק בלתי נפרד מעבודה פרודוקטיבית חייבת לכלול מנוחה מלאה בלילה. אם אתם מתקשים להירדם, זה הזמן לעבור על הטיפים אותם הצגנו לכם בסקירה הזו, וזאת מתוך מטרה ליצור סביבת שינה איכותיות אך גם להימנע מטעויות שרבים מבצעים – החל מצפייה בטלוויזיה ועד ארוחות גדולות ממש רגע לפני הכניסה למיטה.