כל מי שאי פעם החזיק עסק יודע שמדובר באתגר לא קטן. לעולם אין לדעת מה יהיה מצב המאזן בסוף החודש, אלו בלת"מים ייכנסו למשוואה, או האם לא יקום מתחרה שיהווה איום. עם זאת, טוב לדעת שכן יש כמה עוגנים שמסייעים למזער סכנות, ופה בין היתר אנו מדברים על ביטוח מקצועי ייעודי. אז לא, אין מדובר בעוד הוצאה נוספת, או בביטוח ששמור רק לבעלי עסקים גדולים. ביטוח מקצועי לעסק חשוב כמעט עבור כולם – עבור עסקים קטנים כגדולים, חדשים וותיקים. מדוע ומהן הסיבות? מוזמנים לגלות!

ביטוח מותאם אישית

בעולם העסקים כל פרמטר חשוב, ומי שקרא את הריאיון של אבנר הייזלר בדה מרקר כבר יודע שלמרות התחושה הכללית, בתחום הביטוחים הלקוח הוא זה שמחזיק בעמדת הכוח, ופה אנו מבקשים להסביר. בתחום הביטוחים שמיועדים עבור עסקים ניתן למצוא לא מעט תתי סעיפים, כך שניתן לבחור איזה ביטוח הכרחי ואיזה ביטוח רק מהווה הוצאה נוספת, כאשר ניתן לבצע מגוון התאמות בהתאם לסך המאפיינים האישיים. מכאן שגם אם מחליטים שכן לעשות ביטוח וגם אם מציעים לכם הצעה ארוזה ומוכנה, אין להתבייש לעצור ולעבור סעיף סעיף. חשוב להבין על מה ולמה בדיוק משלמים.

חשיבות היכולת להישאר מוגנים

אז על מה ולמה משלמים – מדוע באופן כללי ביטוח לבית העסק כה חשוב? ובכן ביטוח לבית העסק כולל ביטוח עבור אובדן הכנסות, ציוד, מבנה, פגיעת סייבר וכדומה. מכאן שגם אם אין לכם בעסק ציוד ששווה הרבה, עדיין כן יכול להיות שפתאום ההכנסות ייעלמו, או שהמבנה עצמו יינזק, ועל כן אם לא רוצים לאבד את העסק רק בעקבות כמה חודשים יבשים, או רק כיוון שקרתה תאונה לא צפויה, הרי שבהחלט שווה לשקול לעשות ביטוח, ואף מדובר בצעד אחראי ומתבקש. מכאן שאם נחזור על המסקנה מהכתבה על אבנר הייזלר בגלובס, נציין שלעיתים שווה להוציא כדי להכניס, וכאן ביטוח עסקי בהחלט מהווה דוגמה קלאסית לכך.

ביטוח מקצועי לעסק: למה זה כל כך חשוב?

לא מוותרים על ביטוח חבויות

אחד מהתרחישים היותר גרועים שנוגעים לבית עסק, קשור לנזק שנגרם לאדם/לרכוש של לקוח/עובר אורח. נזק מעין זה יכול להיגרם במקרה, או בעקבות הטיפול/שירות. כך למשל עסק יכול למצוא את עצמו מתמודד מול תביעה משמעותית של אלפי שקלים, כזו שבקלות עשויה להוביל לסגירה. מכאן שגם אם לא מעוניינים בשום נדבך שנוגע לביטוח, הרי שעל ביטוח חבויות אין לוותר. פה נציין שביטוח חבויות עשוי לכלול אחריות מקצועית, נזקי רכוש, נזקי גוף וכדומה. לצורך הדוגמה אם לקוחה נפגעה בעקבות שימוש בחומר החלקה, הרי שכל עוד לספרית יש ביטוח, היא מוגנת מקריסה כלכלית.

מפיקים את המרב – נעזרים בסוכן ביטוח

לצד הנאמר, יש להבין שבין היתר קיימים ביטוחים ייעודיים עבור עסקים בעלי אופי מסוים, וכפי שציינו, כל ביטוח מורכב ממגוון סעיפים שניתנים לבחירה. כך למשל ניתן לכלול ביטוח בגין תביעת לקוחות, ביטוח תכולה, ביטוח מבנה וכדומה. פה ראוי לציין שגם אם נדמה שברור מה רצוי ומה מיותר, עדיין מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי מסוכן ביטוח שבקיא בנישה. מדוע? על מנת להבין היכן ניתן לחסוך, היכן מוטב להרחיב, אלו פעולות משלימות עשויות להגן, מהן המשמעויות של עסק שעובד מהבית וכדומה. טיפ לדרך? על מנת להפיק את המרב, יש להיות גלויים מול סוכן הביטוח ולא להסתיר ממנו אף סעיף שעשוי להיות משמעותי. שורה תחתונה – ביטוח מקצועי הוא כמו שותף שקט שדואג לטובת העסק – מעניק שקט נפשי ומגן מטעויות יקרות.