מיתוג רכבים לעסק

נוהג עסקי עתיק יומין ושימושי, הוא שעסקים מפרסמים את עצמם בעזרת שילוט מתאים, בחזית בית העסק. עולם הרכב מאפשר לעשות דבר דומה על רכבי החברה. מה היתרונות בכך עבורכם? ובמה זה כרוך?

במה גמישה להעברת מסרים

שילוט אשר מותקן על רכבים עסקיים, איננו דבר חדש. כיום, ישנה גם האופציה המתקדמת יותר, של הדבקת מדבקות פרסום גדולות, ישירות על הרכב, באופן אסתטי שנראה כחלק טבעי ממנו. מדובר בהקשר זה, במונחים של "עיטוף הרכב" או "מיתוגו". הדבר מאפשר כמובן לתת ביטוי למותג שלכם, אך לא רק – ניתן להציג שם כל מידע שנראה לכם חשוב וכדאי לפרסום. כמובן, אם צריך לבצע עסקת מכירת רכב, הייתם רוצים שניתן יהיה להסיר את המדבקה – גם לכך יש כיום פתרונות. בסך הכול, מדובר בתחום פופולארי מאוד בזכות תועלותיו ובזכות הגמישות הרבה באפשרויות.

יתרונות

השקעה חד פעמית

מדובר בהשקעת סכום לא גדול במונחים עסקיים, עבור פרסום קבוע, שלא דורש הוצאות נוספות בהמשך.

החזר השקעה קבוע

יש אימרה ידועה, לפיה "אני יודע שחצי מהוצאותיי על פרסום מתבזבזות. הצרה היא, שאני לא יודע איזה חצי" (John Wanamaker). בפרסום על רכב חברה, כל עוד הרכב ממוקם לפחות חלק מהזמן באזור בו ישנם לקוחות פוטנציאליים, מתקבל החזר השקעה וודאי ומתמשך.

פרסום גדול ובולט

רכב מסחרי ממוצע, בוודאי רכב כמו משאית, מספק שטח גדול מאוד לפרסום.

גמישות במיקום

היכולת להביא את הפרסום לכל מקום שאתם בוחרים.

משדר מקצועיות

עיטוף רכב שבוצע במקצועיות, עם גרפיקה ושיווק איכותיים, משדר מקצועיות ורצינות עסקית.

כיצד עושים זאת?

היכן עושים זאת?

מדבקות קונים בבית דפוס שעוסק בכך ומומחי בית הדפוס הם גם אלה שיתקינו אותן. ייתכן שתצטרכו שירות של עיצוב גרפי כדי לעצב את המדבקות. אפשר להתקין לבד, אבל לא מומלץ. מה גם שההתקנה על ידי בית הדפוס עצמו, חיונית לשם קבלת אחריות.

תוכן המדבקה

מה שיודפס על המדבקות, תלוי בכם. קובעים זאת בעזרת מעצבים שלכם או של בית הדפוס.

סוג המדבקה

לגבי בחירה בין חומרי מדבקות שונים, יש לקחת בחשבון בין השאר קלות התקנה, קלות הסרה, מחיר ועמידות. סוגי המדבקות, מתחילים ממדבקה קטנה יחסית, "עיטוף" חלקי או עיטוף מלא. יש גם אפשרויות מיוחדות, כמו מדבקת מגנט קלה להסרה. בכל מקרה, מדובר על חומרים שאמורים להיות עמידים בפני תנאי הסביבה ולאורך זמן.

תהליך ההתקנה

מידות המדבקות ישתנו כמובן לפי דגם הרכב וזה דבר שיש לתאם מול בית הדפוס. המדבקות יודפסו בבית הדפוס. לאחר מכן, יש להכין את הרכב להדבקה עם שטיפה וייבוש. ההדבקה תבוצע תוך התחשבות באזורים מיוחדים, כמו פתח התדלוק ואזורים בפח שאינם שטוחים לגמרי.

עוד נקודות חשובות

כמה זה עולה?

העלות מושפעת מגורמים רבים. כמובן, גודל המדבקות הכולל מהווה גורם מרכזי בכך. מדובר על סדר גודל של 160 ש"ח למטר מרובע או 500-1,500 ש"ח לרכב.

מה יהיה עם החלונות?

יש מדבקות מיוחדות לחלונות רכב. מדבקות אלה, לא מפריעות ליכולת לראות מהרכב החוצה, בעוד שהן חוסמות את היכולת לראות מבחוץ פנימה.

מה חשוב לשלב?

חשוב במיוחד לשלב את הלוגו שלכם ופרטי קשר. ניתן לשים הפניה לפרטים נוספים, בפורמט של קישור לאתר (כולל באמצעות QR Code). כמו כן, רצוי שתהיה גרפיקה (תמונה) ולא רק טקסט, בכדי למשוך תשומת לב.

לסיכום

לכל עסק שמשתמש ברכבים, כדאי להכיר את האפשרות של "עיטוף רכבים". הגמישות באפשרויות והמחיר הנוח, הופכים זאת לדבר שמתאים כמעט לכולם.