עיצוב הלוגו

לוגו הוא אלמנט עסקי חשוב ביותר, והוא חלק מהפנים של העסק מבחינת הלקוח. כאשר ניגשים לעצב לוגו, היקף האפשרויות שעומד בפניכם הוא למעשה עצום. כיצד מחליטים אם כך במה לבחור? אלה 7 טיפים שיסייעו:

להשקיע מספיק

ראשית, חשוב לזכור שלוגו הוא דבר משמעותי מאוד מבחינה עסקית, שעיצובו יישאר אתכם לטוב או לרע, למשך שנים רבות. מסיבה זו, חיוני להשקיע בכך די משאבים ולא למהר מדי עם קבלת ההחלטות. מוטב ללכת על איכות, גם אם זה יקר וגוזל זמן.

לזכור את שם המותג

שם המותג או העסק, הוא אחד הדברים שלוגו עשוי להעביר. זה לא כך בכל המקרים – לוגו עשוי להיות גם גרפי לגמרי ולצידו טקסט משלים. כך שצריך לבחור בין שתי הגישות וזו החלטה עסקית חשובה. אל תחשבו עליה כהחלטה גרפית בלבד. עדיף עיצוב פחות יפה, שמסייע ללקוחות לזכור את שם המותג, מאשר ההיפך. בהמשך לאותה נקודה, חשוב גם שהטקסט בלוגו יהיה קריא מספיק.

עיצוב לוגו

מחקר יסודי

חשוב לעבור יסודית על הלוגואים של המתחרים בתחום שלכם, במיוחד הבולטים. מעבר זה, יסייע שלא להתקרב יותר מדי לעיצוב של המתחרים ויספק רעיונות. רצוי לנתח ולהבין, מדוע הלוגואים שלהם מעוצבים כפי שהם מעוצבים. בסופו של דבר, מעבר כזה הוא מינוף לטובתכם של עבודה, שהמתחרים שלכם כבר השקיעו בה הרבה!

להבין את הלקוח

באפיון ועיצוב לוגו, חיוני לקחת בחשבון את האופן שבו הלקוחות יתפסו אותו. אם יש דברים שדוחים אותם או מפריעים להם, למשל לגבי קהל דתי, חשוב להיות מודעים לכך ולהימנע מהם מראש. מצד שני, חשוב להיות מודעים להיבטי עיצוב שהם חלק מעולמם של אותם לקוחות ולעתים ניתן להיעזר בכך.

שיהיה ברור

חשוב שלא להגזים עם שילובי צבעים ודוגמאות או מסרים טקסטואליים או אחרים שמסובכים מדי להבנה מהירה. המטרה, היא שהלוגו יהיה ברור, במהירות ובקלות. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את המצבים שבהם הלוגו יוצג בגודל הקטן ביותר – האם הוא עדיין יהיה ברור?

עיצוב לוגו

צבעים

צבעים הם כמובן היבט מרכזי בצד המעשי של עיצוב לוגו ולרוב ישנם צבעים שמקובלים בכל ענף. כעקרון, פשטות עובדת לרוב יותר טוב ממורכבות צבעונית. למעשה, דווקא שחור לבן עשוי להיות בחירה יוצאת דופן, שדורשת העזה מסוימת.

תאימות למקובל

למרות הרצון להיות שונים ולבלוט בשטח, חשוב שלא לחרוג יותר מדי מהמקובל בתחום שלכם. לוגו הוא אמצעי גרפי, שמסייע ללקוחות לזהות את המוצרים שלכם במהירות. אם הוא יהיה יותר מדי חריג בנוף העסקי שבו אתם פועלים, אתם עלולים לאבד עקב כך לקוחות ולהפסיד מכירות.

לסיכום

מומלץ לקחת בחשבון טיפים אלה בעיצוב לוגו ולהבטיח, שאתם משקיעים בכך מספיק ומקבלים את התוצר המיטבי.